Souriau Connection Technology 85101A84S50
85101A84S50 picture photo
Mfg. Part Number
85101A84S50
Brief Description
CONN RCPT 4POS FREE HNG W/SCKT
Datasheet Download
85101A84S50.pdf
Availability of 85101A84S50
QUANTITY
85101A84S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101A84S50
Internal Part NumberEIS-85101A84S50
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert8-4
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101A84S50
Related Links85101, 85101A84S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101A84S50 Details Description
Related parts for 85101A84S50
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
POT 25 OHM 150W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 1% 250W datasheet.pdf