Souriau Connection Technology 85101RC1623S50
85101RC1623S50 picture photo
Mfg. Part Number
85101RC1623S50
Brief Description
CONN RCPT 23POS CBL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85101RC1623S50.pdf
Availability of 85101RC1623S50
QUANTITY
85101RC1623S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101RC1623S50
Internal Part NumberEIS-85101RC1623S50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions23
Shell Size - Insert16-23
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101RC1623S50
Related Links85101RC, 85101RC1623S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101RC1623S50 Details Description
Related parts for 85101RC1623S50
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 3.6A SOT-23-3 datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROLLER 10MSOP datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE(2M) PLC I/O MOD & SL-CU1A datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 20W DIN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf