Souriau Connection Technology 85101RC84P50
85101RC84P50 picture photo
Mfg. Part Number
85101RC84P50
Brief Description
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/PINS
Datasheet Download
85101RC84P50.pdf
Availability of 85101RC84P50
QUANTITY
85101RC84P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101RC84P50
Internal Part NumberEIS-85101RC84P50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert8-4
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101RC84P50
Related Links85101R, 85101RC84P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101RC84P50 Details Description
Related parts for 85101RC84P50
CONN RECEPT 3POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
SCR ISOLATED 600V 35A TO-218 datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/SCKTS BULKHEAD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf