Souriau Connection Technology 85106RP1210S50
85106RP1210S50 picture photo
Mfg. Part Number
85106RP1210S50
Brief Description
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
85106RP1210S50.pdf
Availability of 85106RP1210S50
QUANTITY
85106RP1210S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85106RP1210S50
Internal Part NumberEIS-85106RP1210S50
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85106RP1210S50
Related Links85106RP, 85106RP1210S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85106RP1210S50 Details Description
Related parts for 85106RP1210S50
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC FPGA 680 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 14A TO-220 datasheet.pdf
IC BATT PROT 1CELL LI-ION 6SON datasheet.pdf
AM63227W103 BELT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
SURFACE BELT 2X17-3/4" A CRS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SKT datasheet.pdf