Souriau Connection Technology 85106RT1412S50
85106RT1412S50 picture photo
Mfg. Part Number
85106RT1412S50
Brief Description
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
85106RT1412S50.pdf
Availability of 85106RT1412S50
QUANTITY
85106RT1412S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85106RT1412S50
Internal Part NumberEIS-85106RT1412S50
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert14-12
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85106RT1412S50
Related Links85106RT, 85106RT1412S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85106RT1412S50 Details Description
Related parts for 85106RT1412S50
IC POT DIG SEXTET 100K 20-DIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SMINI6 datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SPRING - CART. SLIDE datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf