Souriau Connection Technology 85106RT2039P50
85106RT2039P50 picture photo
Mfg. Part Number
85106RT2039P50
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
85106RT2039P50.pdf
Availability of 85106RT2039P50
QUANTITY
85106RT2039P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85106RT2039P50
Internal Part NumberEIS-85106RT2039P50
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions39
Shell Size - Insert20-39
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85106RT2039P50
Related Links85106RT, 85106RT2039P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85106RT2039P50 Details Description
Related parts for 85106RT2039P50
CAP CER 1800PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.2V SOT23-3 datasheet.pdf
SPLIT-CORE TOOL FOR CONNECT CBL datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 7.5A POWERDI datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 35A 48V datasheet.pdf