Souriau Connection Technology 85106RT2221S50
85106RT2221S50 picture photo
Mfg. Part Number
85106RT2221S50
Brief Description
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
85106RT2221S50.pdf
Availability of 85106RT2221S50
QUANTITY
85106RT2221S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85106RT2221S50
Internal Part NumberEIS-85106RT2221S50
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85106RT2221S50
Related Links85106RT, 85106RT2221S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85106RT2221S50 Details Description
Related parts for 85106RT2221S50
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UPC8190K datasheet.pdf
CABLE ASSY MALE SNGL END 5POS 5M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER datasheet.pdf
PWR PIN DIN FORMAT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 4KV X7R RADIAL datasheet.pdf