Souriau Connection Technology 85136RG123S50
85136RG123S50 picture photo
Mfg. Part Number
85136RG123S50
Brief Description
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
85136RG123S50.pdf
Availability of 85136RG123S50
QUANTITY
85136RG123S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85136RG123S50
Internal Part NumberEIS-85136RG123S50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert12-3
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85136RG123S50
Related Links85136R, 85136RG123S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85136RG123S50 Details Description
Related parts for 85136RG123S50
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
HDWR V-LINK SIMPLEX CONN LATCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 360 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 18AWG 500' datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 48" X 42" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf