Integrated Device Technology (IDT) 8536CGI-33LFT
8536CGI-33LFT picture photo
Mfg. Part Number
8536CGI-33LFT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:6 266MHZ 20TSSOP
Datasheet Download
8536CGI-33LFT.pdf
Availability of 8536CGI-33LFT
QUANTITY
8536CGI-33LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 8536CGI-33LFT
Internal Part NumberEIS-8536CGI-33LFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
PCN PackagingNon-Dry Pack Package 01/Apr/2013
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:6
Differential - Input:OutputNo/Yes
InputLVCMOS, LVTTL, Crystal
OutputLVCMOS, LVPECL
Frequency - Max266MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package20-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8536CGI-33LFT
Related Links8536CG, 8536CGI-33LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8536CGI-33LFT Details Description
Related parts for 8536CGI-33LFT
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONN JACK PHONE 1/4" 3POS OPEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5SON datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GLZ3 GLOBAL LIMIT SW SLOW ACTION datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
800 TB SOCKET PIN STRIP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf