FFF 85922-101LF
85922-101LF picture photo
Mfg. Part Number
85922-101LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
MTR 4R SIG RECEP STR STB
Datasheet Download
85922-101LF.pdf
Availability of 85922-101LF
QUANTITY
85922-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 85922-101LF
Internal Part NumberEIS-85922-101LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 29/Jan/2015
PCN OtherMultiple Devices Material 25/Nov/2014
Multiple Devices Material Reversal 22/Apr/2015
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesMetral®
PackagingBulk
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector Style-
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical-
FeaturesBoard Guide, Spacer
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Color-
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85922-101LF
Related Links85922, 85922-101LF Datasheet, FFF Distributor
85922-101LF Details Description
Related parts for 85922-101LF
RES SMD 536 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/4"-1 1/48" BLACK datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX 2.4GHZ 16K FLASH 32QFN datasheet.pdf