FFF 85922-103LF
85922-103LF picture photo
Mfg. Part Number
85922-103LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
STB REC METRAL
Datasheet Download
85922-103LF.pdf
Availability of 85922-103LF
QUANTITY
85922-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 85922-103LF
Internal Part NumberEIS-85922-103LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 29/Jan/2015
PCN OtherMultiple Devices Material 25/Nov/2014
Multiple Devices Material Reversal 22/Apr/2015
Standard Package3,840
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesMetral®
PackagingTube
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector Style-
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical-
FeaturesBoard Guide, Spacer
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Color-
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85922-103LF
Related Links85922, 85922-103LF Datasheet, FFF Distributor
85922-103LF Details Description
Related parts for 85922-103LF
CONV DC/DC SNGL 5VOUT 40W REMOTE datasheet.pdf
NON CNTCT PRBE 100-600VAC datasheet.pdf
RES SMD 135K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
MODULE SDRAM 512MB 144SODIMM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
MX150 ASSY HYB RCPT 2X8 LTGY B/1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 5A DO214AB datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf