FFF 86564520067LF
86564520067LF picture photo
Mfg. Part Number
86564520067LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Brief Description
DSUB CRIMP CONTACT PIN
Datasheet Download
86564520067LF.pdf
Availability of 86564520067LF
QUANTITY
86564520067LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 86564520067LF
Internal Part NumberEIS-86564520067LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Series8656
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSignal
Contact TypeMale Pin
Contact FormStamped
Wire Gauge20-24 AWG
Contact TerminationCrimp
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness16µin (0.40µm)
Termination FinishTin
Termination Finish Thickness-
Contact Size-
FeaturesInsulation Support
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)86564520067LF
Related Links865645, 86564520067LF Datasheet, FFF Distributor
86564520067LF Details Description
Related parts for 86564520067LF
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
RES MO 1/2W 680 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 14-36V datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
TIP CONICAL 1/32" 800F datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
HYBRID CHOKE COIL 4300UH BOX datasheet.pdf