FFF 8657O15S065TLF
8657O15S065TLF picture photo
Mfg. Part Number
8657O15S065TLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete or Ribbon Cable
Datasheet Download
8657O15S065TLF.pdf
Availability of 8657O15S065TLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
8657O15S065TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 8657O15S065TLF
Internal Part NumberEIS-8657O15S065TLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLD-SUB 8657 Series 11/Apr/2014
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series8657
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationIDC, Discrete or Ribbon Cable
FeaturesFeed Through, Strain Relief
Shell Material, Finish-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating-
Housing Material-
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8657O15S065TLF
Related Links8657O15, 8657O15S065TLF Datasheet, FFF Distributor
8657O15S065TLF Details Description
Related parts for 8657O15S065TLF
IC ENCORE MCU FLASH 32K 44PLCC datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP DUAL LV 28QFN datasheet.pdf
FAN EXHAUST 115V 20W LT GREY datasheet.pdf
CONTACT BATTERY A/AA/9V datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
THUMBSTK W/ PB HNDL 1 AXIS datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 2% 16VDC 0603 datasheet.pdf