Integrated Device Technology (IDT) 874003AG-04LFT
874003AG-04LFT picture photo
Mfg. Part Number
874003AG-04LFT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC PCI EXPRSS/JITT ATTEN 20TSSOP
Datasheet Download
874003AG-04LFT.pdf
Availability of 874003AG-04LFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
874003AG-04LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 874003AG-04LFT
Internal Part NumberEIS-874003AG-04LFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN PackagingNon-Dry Pack Package 01/Apr/2013
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
SeriesFemtoClock®
PackagingTape & Reel (TR)
PLLYes
Main PurposePCI Express (PCIe)
InputHCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
OutputLVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:3
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max320MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package20-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)874003AG-04LFT
Related Links874003A, 874003AG-04LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
874003AG-04LFT Details Description
Related parts for 874003AG-04LFT
IC CTRLR HOTSWAP PCI 20-SSOP datasheet.pdf
IC 2-3INPUT OR/NOR TRIPLE 20PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 20POS VERT .155" datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 900OHMS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf