3M 8934-24MMX55M
8934-24MMX55M picture photo
Mfg. Part Number
8934-24MMX55M
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
TAPE UTILITY FILAMENT 24MM X 55M
Datasheet Download
8934-24MMX55M.pdf
Availability of 8934-24MMX55M
QUANTITY
8934-24MMX55M Order Process
Ship out your order
Specifications of 8934-24MMX55M
Internal Part NumberEIS-8934-24MMX55M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDate Code Decipher
MSDS Material Safety DatasheetFilament Tapes Article Info.
Standard Package36
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
SeriesTartan™ 8934
PackagingRoll
Tape TypeFilament
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Backing, CarrierScotchpro™ film
Thickness0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Thickness - Adhesive-
Thickness - Backing, Carrier, Liner-
Width0.94" (24.00mm)
Length180' (55.0m) 60 yds
ColorClear
UsageGeneral Purpose
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8934-24MMX55M
Related Links8934-2, 8934-24MMX55M Datasheet, 3M Distributor
8934-24MMX55M Details Description
Related parts for 8934-24MMX55M
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 34POS VERT TIN 2.54MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 375A DIRECTFET datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO-214AA datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf