Vishay/Sprague 893D476X96R3D2TE3
893D476X96R3D2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
893D476X96R3D2TE3
Brief Description
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
893D476X96R3D2TE3.pdf
Availability of 893D476X96R3D2TE3
QUANTITY
893D476X96R3D2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 893D476X96R3D2TE3
Internal Part NumberEIS-893D476X96R3D2TE3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)893D476X96R3D2TE3
Related Links893D476X, 893D476X96R3D2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
893D476X96R3D2TE3 Details Description
Related parts for 893D476X96R3D2TE3
CONN HEADER 8POS .156 R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
JUMPER PLUG 8POS DOUBLE ROW datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
THERMAL PAD 5X5X2MM datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf