Vishay/Sprague 893D686X0010D2TE3
893D686X0010D2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
893D686X0010D2TE3
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
893D686X0010D2TE3.pdf
Availability of 893D686X0010D2TE3
QUANTITY
893D686X0010D2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 893D686X0010D2TE3
Internal Part NumberEIS-893D686X0010D2TE3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)893D686X0010D2TE3
Related Links893D686X, 893D686X0010D2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
893D686X0010D2TE3 Details Description
Related parts for 893D686X0010D2TE3
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf