Integrated Device Technology (IDT) 89H12T3BG2ZBBCI
89H12T3BG2ZBBCI picture photo
Mfg. Part Number
89H12T3BG2ZBBCI
Brief Description
IC PCI SW 12LANE 3PORT 324BGA
Datasheet Download
89H12T3BG2ZBBCI.pdf
Availability of 89H12T3BG2ZBBCI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
89H12T3BG2ZBBCI Order Process
Ship out your order
Specifications of 89H12T3BG2ZBBCI
Internal Part NumberEIS-89H12T3BG2ZBBCI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series*
PackagingTray
ApplicationsSwitch Interfacing
InterfacePCI Express
Voltage - Supply3.3V
Package / Case324-LBGA
Supplier Device Package324-CABGA (19x19)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)89H12T3BG2ZBBCI
Related Links89H12T3, 89H12T3BG2ZBBCI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
89H12T3BG2ZBBCI Details Description
Related parts for 89H12T3BG2ZBBCI
RES ARRAY 5 RES 150K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN WRAPOST .370" datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN IDC 12POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC SERIALIZER GMSL LVDS 48TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf