Integrated Device Technology (IDT) 89H64H16G2ZCBL
89H64H16G2ZCBL picture photo
Mfg. Part Number
89H64H16G2ZCBL
Brief Description
IC PCI SW 64LANE 16PORT 1156BGA
Datasheet Download
89H64H16G2ZCBL.pdf
Availability of 89H64H16G2ZCBL
QUANTITY
89H64H16G2ZCBL Order Process
Ship out your order
Specifications of 89H64H16G2ZCBL
Internal Part NumberEIS-89H64H16G2ZCBL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFCBGA-324 Assembly Site Add 18/Aug/2015
Assembly Site Rev 30/Oct/2015
Standard Package24
Series-
PackagingTray
ApplicationsSwitch Interfacing
InterfacePCI Express
Voltage - Supply3.3V
Package / Case1156-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1156-FCBGA (35x35)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)89H64H16G2ZCBL
Related Links89H64H1, 89H64H16G2ZCBL Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
89H64H16G2ZCBL Details Description
Related parts for 89H64H16G2ZCBL
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=60M datasheet.pdf
RES 16 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LOG 100-120/200-240/24V datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
FAN AXIAL 200X70MM 115VAC WIRE datasheet.pdf