Integrated Device Technology (IDT) 89HPES16T4G2ZBBXI8
89HPES16T4G2ZBBXI8 picture photo
Mfg. Part Number
89HPES16T4G2ZBBXI8
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC PCIE SW 16LANE 4PORT 484BGA
Datasheet Download
89HPES16T4G2ZBBXI8.pdf
Availability of 89HPES16T4G2ZBBXI8
QUANTITY
89HPES16T4G2ZBBXI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 89HPES16T4G2ZBBXI8
Internal Part NumberEIS-89HPES16T4G2ZBBXI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Assembly Sources 22/Oct/2013
Standard Package600
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
SeriesPRECISE™
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsSwitch Interfacing
InterfacePCI Express
Voltage - Supply3.3V
Package / Case288-LBGA
Supplier Device Package288-SBGA (23x23)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)89HPES16T4G2ZBBXI8
Related Links89HPES16T, 89HPES16T4G2ZBBXI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
89HPES16T4G2ZBBXI8 Details Description
Related parts for 89HPES16T4G2ZBBXI8
DGTL ISO 3.5KV GEN PURP 22DIP datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0508 datasheet.pdf
CABLE DUCT COVR HINGE SPLIT SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
ANALOG MULTIPLEXERS/DEMU datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf