Integrated Device Technology (IDT) 89HPES24N3AZCBX
89HPES24N3AZCBX picture photo
Mfg. Part Number
89HPES24N3AZCBX
Brief Description
IC PCI SW 24LANE 3PORT 420-SBGA
Datasheet Download
89HPES24N3AZCBX.pdf
Availability of 89HPES24N3AZCBX
QUANTITY
89HPES24N3AZCBX Order Process
Ship out your order
Specifications of 89HPES24N3AZCBX
Internal Part NumberEIS-89HPES24N3AZCBX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
SeriesPRECISE™
PackagingTray
ApplicationsSwitch Interfacing
InterfacePCI Express
Voltage - Supply3.3V
Package / Case420-LBGA
Supplier Device Package420-SBGA (27x27)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)89HPES24N3AZCBX
Related Links89HPES2, 89HPES24N3AZCBX Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
89HPES24N3AZCBX Details Description
Related parts for 89HPES24N3AZCBX
IC FPGA 404 I/O 560MBGA datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
OSC XO 128.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC TXRX RS422/RS485 8SOIC datasheet.pdf
HEIGHT SPACER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf