3M 8AB36-1220-LJ-PP
8AB36-1220-LJ-PP picture photo
Mfg. Part Number
8AB36-1220-LJ-PP
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN MINISAS COMBO VERT RCPT
Datasheet Download
8AB36-1220-LJ-PP.pdf
Availability of 8AB36-1220-LJ-PP
QUANTITY
8AB36-1220-LJ-PP Order Process
Ship out your order
Specifications of 8AB36-1220-LJ-PP
Internal Part NumberEIS-8AB36-1220-LJ-PP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,400
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series8AB36
PackagingTray
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSAS, Mini
Number of Positions36
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8AB36-1220-LJ-PP
Related Links8AB36-12, 8AB36-1220-LJ-PP Datasheet, 3M Distributor
8AB36-1220-LJ-PP Details Description
Related parts for 8AB36-1220-LJ-PP
FIXED IND 22UH 190MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
IC FPGA 316 I/O 432MBGA datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2040S/X 12" datasheet.pdf
CONN RECEPT STR 32POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 31.38"W datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 30MA SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 560OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf