3M 8G26-0A-UB1-00-0.50
8G26-0A-UB1-00-0.50 picture photo
Mfg. Part Number
8G26-0A-UB1-00-0.50
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
CABLE TWINAX MINISAS/30AWG .5M
Datasheet Download
8G26-0A-UB1-00-0.50.pdf
Availability of 8G26-0A-UB1-00-0.50
QUANTITY
8G26-0A-UB1-00-0.50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8G26-0A-UB1-00-0.50
Internal Part NumberEIS-8G26-0A-UB1-00-0.50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents3M System Integrator Program Case Study
Product Training ModulesTwin Axial Cable Assembly for PCI Express Extended Card Applications
Featured ProductTwin Axial Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series8G26
Cable ConnectorsminiSAS 4x
Number of Positions26
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeLatch Lock, Push-Pull
FeaturesKey Slot 2-4-6 (miniSAS), Pull Tab
Cable TypeFlat, Twin Axial
UsageExternal
Length1.64' (500.00mm)
ColorBlack
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max6 Gbps
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8G26-0A-UB1-00-0.50
Related Links8G26-0A-U, 8G26-0A-UB1-00-0.50 Datasheet, 3M Distributor
8G26-0A-UB1-00-0.50 Details Description
Related parts for 8G26-0A-UB1-00-0.50
FIXED IND 1UH 8.6A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 6W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
MANDREL INSERT datasheet.pdf
IC MOSFET IGBT 20V datasheet.pdf