Integrated Device Technology (IDT) 8N3DV85BC-0065CDI
8N3DV85BC-0065CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3DV85BC-0065CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3DV85BC-0065CDI.pdf
Availability of 8N3DV85BC-0065CDI
QUANTITY
8N3DV85BC-0065CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3DV85BC-0065CDI
Internal Part NumberEIS-8N3DV85BC-0065CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency212.5MHz, 212.5MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3DV85BC-0065CDI
Related Links8N3DV85B, 8N3DV85BC-0065CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3DV85BC-0065CDI Details Description
Related parts for 8N3DV85BC-0065CDI
BATTERY PACK NICAD 2.4V 4400MAH datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 10POS FMALE datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 5.08MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 9pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf