Integrated Device Technology (IDT) 8N3DV85EC-0154CDI8
8N3DV85EC-0154CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3DV85EC-0154CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3DV85EC-0154CDI8.pdf
Availability of 8N3DV85EC-0154CDI8
QUANTITY
8N3DV85EC-0154CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3DV85EC-0154CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3DV85EC-0154CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency50MHz, 50MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3DV85EC-0154CDI8
Related Links8N3DV85EC, 8N3DV85EC-0154CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3DV85EC-0154CDI8 Details Description
Related parts for 8N3DV85EC-0154CDI8
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 510MA 630 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 172MA 6.7 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FPC/FFC SMT CONN STENCIL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf