Integrated Device Technology (IDT) 8N3DV85KC-0016CDI8
8N3DV85KC-0016CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3DV85KC-0016CDI8
Datasheet Download
8N3DV85KC-0016CDI8.pdf
Availability of 8N3DV85KC-0016CDI8
QUANTITY
8N3DV85KC-0016CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3DV85KC-0016CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3DV85KC-0016CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz, 125MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3DV85KC-0016CDI8
Related Links8N3DV85KC, 8N3DV85KC-0016CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3DV85KC-0016CDI8 Details Description
Related parts for 8N3DV85KC-0016CDI8
RES 20.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 20POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 180MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 40 POS 100 C/L datasheet.pdf