Integrated Device Technology (IDT) 8N3DV85LC-0036CDI8
8N3DV85LC-0036CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3DV85LC-0036CDI8
Datasheet Download
8N3DV85LC-0036CDI8.pdf
Availability of 8N3DV85LC-0036CDI8
QUANTITY
8N3DV85LC-0036CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3DV85LC-0036CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3DV85LC-0036CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz, 125MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3DV85LC-0036CDI8
Related Links8N3DV85LC, 8N3DV85LC-0036CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3DV85LC-0036CDI8 Details Description
Related parts for 8N3DV85LC-0036CDI8
IC TXRX 5V RS232 MULTI-CH 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 22MM 1.2-20 UNF 5V datasheet.pdf
CONN SHROUD FOR SMP CONNECTORS datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf