Integrated Device Technology (IDT) 8N3DV85LC-0056CDI8
8N3DV85LC-0056CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3DV85LC-0056CDI8
Datasheet Download
8N3DV85LC-0056CDI8.pdf
Availability of 8N3DV85LC-0056CDI8
QUANTITY
8N3DV85LC-0056CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3DV85LC-0056CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3DV85LC-0056CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency125MHz, 66.66MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3DV85LC-0056CDI8
Related Links8N3DV85LC, 8N3DV85LC-0056CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3DV85LC-0056CDI8 Details Description
Related parts for 8N3DV85LC-0056CDI8
TRANS PNP 45V 0.1A MINI 3P datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 3.08V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 26MM RND 15MM datasheet.pdf
IC MPU I.MX6S 1.0GHZ 624MAPBGA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 140MA 4.4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf