Integrated Device Technology (IDT) 8N3DV85LC-0086CDI
8N3DV85LC-0086CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3DV85LC-0086CDI
Datasheet Download
8N3DV85LC-0086CDI.pdf
Availability of 8N3DV85LC-0086CDI
QUANTITY
8N3DV85LC-0086CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3DV85LC-0086CDI
Internal Part NumberEIS-8N3DV85LC-0086CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency350MHz, 350MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3DV85LC-0086CDI
Related Links8N3DV85L, 8N3DV85LC-0086CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3DV85LC-0086CDI Details Description
Related parts for 8N3DV85LC-0086CDI
SOCKET ADAPTER FOR TSOP40 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V R2H 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 5.0MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 4.5-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 365K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
508 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf