Integrated Device Technology (IDT) 8N3Q001EG-0050CDI
8N3Q001EG-0050CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3Q001EG-0050CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3Q001EG-0050CDI.pdf
Availability of 8N3Q001EG-0050CDI
QUANTITY
8N3Q001EG-0050CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3Q001EG-0050CDI
Internal Part NumberEIS-8N3Q001EG-0050CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency622.08MHz, 155.52MHz, 644.5313MHz, 669.3266MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3Q001EG-0050CDI
Related Links8N3Q001E, 8N3Q001EG-0050CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3Q001EG-0050CDI Details Description
Related parts for 8N3Q001EG-0050CDI
SCREWDRIVER SET HEX 13PC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 8A ITO220AC datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
4P 4C 4W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
20MM DOUBLE CABLE ENTRY PORT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf