Integrated Device Technology (IDT) 8N3Q001EG-1150CDI
8N3Q001EG-1150CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3Q001EG-1150CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3Q001EG-1150CDI.pdf
Availability of 8N3Q001EG-1150CDI
QUANTITY
8N3Q001EG-1150CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3Q001EG-1150CDI
Internal Part NumberEIS-8N3Q001EG-1150CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency100MHz, 400MHz, 1GHz, 250MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3Q001EG-1150CDI
Related Links8N3Q001E, 8N3Q001EG-1150CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3Q001EG-1150CDI Details Description
Related parts for 8N3Q001EG-1150CDI
IC COMPARATOR 150MHZ DUAL 10MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO SMART DUAL 5V 16SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8MSOP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf