Integrated Device Technology (IDT) 8N3Q001KG-0015CDI8
8N3Q001KG-0015CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3Q001KG-0015CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3Q001KG-0015CDI8.pdf
Availability of 8N3Q001KG-0015CDI8
QUANTITY
8N3Q001KG-0015CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3Q001KG-0015CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3Q001KG-0015CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency156.25MHz, 187.5MHz, 200MHz, 250MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3Q001KG-0015CDI8
Related Links8N3Q001KG, 8N3Q001KG-0015CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3Q001KG-0015CDI8 Details Description
Related parts for 8N3Q001KG-0015CDI8
IC DRVR DECODE 8DIG 44-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.8MM SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8SOP datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 6A datasheet.pdf