Integrated Device Technology (IDT) 8N3Q001LG-0140CDI
8N3Q001LG-0140CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3Q001LG-0140CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3Q001LG-0140CDI.pdf
Availability of 8N3Q001LG-0140CDI
QUANTITY
8N3Q001LG-0140CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3Q001LG-0140CDI
Internal Part NumberEIS-8N3Q001LG-0140CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency133.333333MHz, 140MHz, 146.666666MHz, 153.333333MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3Q001LG-0140CDI
Related Links8N3Q001L, 8N3Q001LG-0140CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3Q001LG-0140CDI Details Description
Related parts for 8N3Q001LG-0140CDI
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 1506 datasheet.pdf
RES 2K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LED SBT-70 WARM WHITE 92CRI 2SMD datasheet.pdf
SATA CONNECTOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf