| Internal Part Number | EIS-8N3Q001LG-1105CDI | |
| Standard Package | 364 | |
| Series | FemtoClock® NG | |
| Packaging | Tray | |
| Type | Clock Oscillator | |
| Count | - | |
| Frequency | 110MHz | |
| Voltage - Supply | 2.375 V ~ 2.625 V | |
| Current - Supply | 136mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |