Integrated Device Technology (IDT) 8N3Q001LG-1120CDI8
8N3Q001LG-1120CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3Q001LG-1120CDI8
Datasheet Download
8N3Q001LG-1120CDI8.pdf
Availability of 8N3Q001LG-1120CDI8
QUANTITY
8N3Q001LG-1120CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3Q001LG-1120CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3Q001LG-1120CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency166.6667MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3Q001LG-1120CDI8
Related Links8N3Q001LG, 8N3Q001LG-1120CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3Q001LG-1120CDI8 Details Description
Related parts for 8N3Q001LG-1120CDI8
FIXED IND 3.3UH 6.5A 14.1 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 7.92MM R/A TIN datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 23.74K/125K 48VQFN datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 500' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf