Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01FG-0075CDI
8N3QV01FG-0075CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01FG-0075CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3QV01FG-0075CDI.pdf
Availability of 8N3QV01FG-0075CDI
QUANTITY
8N3QV01FG-0075CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01FG-0075CDI
Internal Part NumberEIS-8N3QV01FG-0075CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAlternate Capacitor 07/Mar/2014
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency150MHz, 75MHz, 150MHz, 75MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply145mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01FG-0075CDI
Related Links8N3QV01F, 8N3QV01FG-0075CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01FG-0075CDI Details Description
Related parts for 8N3QV01FG-0075CDI
RES 475K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 13POS 1MM PCB datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 1.7GHZ 24TSSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2.4A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
PMI CONVEX CAP SIZE 1 YLW TRANSP datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
LED COB CX1510 6500K WHITE SMD datasheet.pdf
FUSE 1400A 900V 3TN/110 datasheet.pdf