Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01FG-0088CDI
8N3QV01FG-0088CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01FG-0088CDI
Datasheet Download
8N3QV01FG-0088CDI.pdf
Availability of 8N3QV01FG-0088CDI
QUANTITY
8N3QV01FG-0088CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01FG-0088CDI
Internal Part NumberEIS-8N3QV01FG-0088CDI
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency156.25MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply145mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01FG-0088CDI
Related Links8N3QV01F, 8N3QV01FG-0088CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01FG-0088CDI Details Description
Related parts for 8N3QV01FG-0088CDI
RES SMD 649K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NPO 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 2POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1KV NP0 3640 datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK STRAIN RELIEF datasheet.pdf
RES SMD 0.056 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf