Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01FG-1105CDI8
8N3QV01FG-1105CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01FG-1105CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3QV01FG-1105CDI8.pdf
Availability of 8N3QV01FG-1105CDI8
QUANTITY
8N3QV01FG-1105CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01FG-1105CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3QV01FG-1105CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAlternate Capacitor 07/Mar/2014
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency110MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply145mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01FG-1105CDI8
Related Links8N3QV01FG, 8N3QV01FG-1105CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01FG-1105CDI8 Details Description
Related parts for 8N3QV01FG-1105CDI8
JUMPER-H2728TR/C2064W/H2728TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 9.31 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.33 OHM 10% 800W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
PLIERS BOX JOINT 10" datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT3585EDDB datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf