Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01KG-0075CDI8
8N3QV01KG-0075CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01KG-0075CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3QV01KG-0075CDI8.pdf
Availability of 8N3QV01KG-0075CDI8
QUANTITY
8N3QV01KG-0075CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01KG-0075CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3QV01KG-0075CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAlternate Capacitor 07/Mar/2014
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency150MHz, 75MHz, 150MHz, 75MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply150mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01KG-0075CDI8
Related Links8N3QV01KG, 8N3QV01KG-0075CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01KG-0075CDI8 Details Description
Related parts for 8N3QV01KG-0075CDI8
RES SMD 182 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 2-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8DFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 60W datasheet.pdf