Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01KG-0120CDI
8N3QV01KG-0120CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01KG-0120CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3QV01KG-0120CDI.pdf
Availability of 8N3QV01KG-0120CDI
QUANTITY
8N3QV01KG-0120CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01KG-0120CDI
Internal Part NumberEIS-8N3QV01KG-0120CDI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAlternate Capacitor 07/Mar/2014
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency166.6667MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply150mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01KG-0120CDI
Related Links8N3QV01K, 8N3QV01KG-0120CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01KG-0120CDI Details Description
Related parts for 8N3QV01KG-0120CDI
REGULATOR 24V-9V 5A SIP CU ST TH datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR RA TH PEG 30AU datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 5' NM NM datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf