Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75AC-0033CDI8
8N3SV75AC-0033CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75AC-0033CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75AC-0033CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75AC-0033CDI8
QUANTITY
8N3SV75AC-0033CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75AC-0033CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75AC-0033CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75AC-0033CDI8
Related Links8N3SV75AC, 8N3SV75AC-0033CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75AC-0033CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75AC-0033CDI8
IDC CABLE-ASR26G/ AE26G / ASR26G datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 3.3V 20% 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 6V 35MA TSLP-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 32POS R/A GOLD datasheet.pdf