Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75AC-0074CDI8
8N3SV75AC-0074CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75AC-0074CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75AC-0074CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75AC-0074CDI8
QUANTITY
8N3SV75AC-0074CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75AC-0074CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75AC-0074CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75AC-0074CDI8
Related Links8N3SV75AC, 8N3SV75AC-0074CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75AC-0074CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75AC-0074CDI8
CAP ALUM 10UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 500MA 380 MOHM datasheet.pdf
IC MULTIPLE POWER CTRLR 8LEPSOIC datasheet.pdf
CLIP STEEL 5A MINI ALLIGATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
KIT MUTE LAMP datasheet.pdf
RECTIFIER MOD 1600V 110A DUAL DK datasheet.pdf