Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75AC-0097CDI8
8N3SV75AC-0097CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75AC-0097CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75AC-0097CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75AC-0097CDI8
QUANTITY
8N3SV75AC-0097CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75AC-0097CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75AC-0097CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency38.88MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75AC-0097CDI8
Related Links8N3SV75AC, 8N3SV75AC-0097CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75AC-0097CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75AC-0097CDI8
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
LED ARRAY BAR GRAPH 10 ELEMENT datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
IC FPGA 520 I/O 1152BGA datasheet.pdf
RES 432 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
F CBL CRMPD CONTACT datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf