Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75AC-0120CDI8
8N3SV75AC-0120CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75AC-0120CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75AC-0120CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75AC-0120CDI8
QUANTITY
8N3SV75AC-0120CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75AC-0120CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75AC-0120CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency166.6667MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75AC-0120CDI8
Related Links8N3SV75AC, 8N3SV75AC-0120CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75AC-0120CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75AC-0120CDI8
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
SENSOR TEMP COMP 15 PS ID datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 68SKT STR PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf