Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75BC-0076CDI8
8N3SV75BC-0076CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75BC-0076CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75BC-0076CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75BC-0076CDI8
QUANTITY
8N3SV75BC-0076CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75BC-0076CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75BC-0076CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency200MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75BC-0076CDI8
Related Links8N3SV75BC, 8N3SV75BC-0076CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75BC-0076CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75BC-0076CDI8
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 9COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf