Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75BC-0100CDI
8N3SV75BC-0100CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75BC-0100CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75BC-0100CDI.pdf
Availability of 8N3SV75BC-0100CDI
QUANTITY
8N3SV75BC-0100CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75BC-0100CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75BC-0100CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75BC-0100CDI
Related Links8N3SV75B, 8N3SV75BC-0100CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75BC-0100CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75BC-0100CDI
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 240VAC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD datasheet.pdf