Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75BC-0100CDI
8N3SV75BC-0100CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75BC-0100CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75BC-0100CDI.pdf
Availability of 8N3SV75BC-0100CDI
QUANTITY
8N3SV75BC-0100CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75BC-0100CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75BC-0100CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75BC-0100CDI
Related Links8N3SV75B, 8N3SV75BC-0100CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75BC-0100CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75BC-0100CDI
TRANS PNP 40V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DIODE BRIDGE FRED 1200V ECO-PAC2 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 360K OHM 1506 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80 datasheet.pdf