Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75BC-0149CDI8
8N3SV75BC-0149CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75BC-0149CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75BC-0149CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75BC-0149CDI8
QUANTITY
8N3SV75BC-0149CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75BC-0149CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75BC-0149CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency350MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75BC-0149CDI8
Related Links8N3SV75BC, 8N3SV75BC-0149CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75BC-0149CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75BC-0149CDI8
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 175A 600V TO-93 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf