Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75EC-0115CDI8
8N3SV75EC-0115CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75EC-0115CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 175MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75EC-0115CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75EC-0115CDI8
QUANTITY
8N3SV75EC-0115CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75EC-0115CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75EC-0115CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency175MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75EC-0115CDI8
Related Links8N3SV75EC, 8N3SV75EC-0115CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75EC-0115CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75EC-0115CDI8
RES SMD 1.18K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:6 700MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CONN SFP CAGE 2X1 W/LIGHT PIPE datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC RED 2/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf