Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75FC-0113CDI
8N3SV75FC-0113CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75FC-0113CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75FC-0113CDI.pdf
Availability of 8N3SV75FC-0113CDI
QUANTITY
8N3SV75FC-0113CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75FC-0113CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75FC-0113CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency156.25MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75FC-0113CDI
Related Links8N3SV75F, 8N3SV75FC-0113CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75FC-0113CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75FC-0113CDI
TWEEZER FLAT BLUNT 40 5.71" datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
THERMOELECTRC ASSY AIR-AIR 11.3A datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.5A (Flash) Backlight, Camera Flash 20-DSBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 3.96MM VERT PCB datasheet.pdf